3.621

3.846

20
Şubat
Pazartesi

Büyükşehir’in Kenti Tanıtma Gezileri Devam Ediyor…17 Eylül 2012 12:02
Pazartesi

AdıAdıAdı

Ankara Büyükeşehir Belediyesi’nin Başkenti tanıtmak amacıyla hanımlar için düzenlediği Kent Gezileri sürüyor.

Üstü açık tur otobüsleriyle gerçekleştirilen kent turu kapsamında kadınlar, Ankara’nın tarihi ve turistik mekanlarını gördüler, Büyükşehir Belediyesi’nin Proje Alanlarını gezdiler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkent’in tanıtımına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği kent gezileri devam ediyor. Ankara’da yaşayıp da kenti gezip tanıma olanağı bulamayan hanımlar ve çocukları için düzenlenen geziler büyük ilgi görüyor.   

 “Kent Turu" projesi kapsamında Ankara’nın ilçelerinden ve farklı illerden gelen konuklara Başkentin tarihi ve turistik yerlerini dolaştıran Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Başkent’te yaşayan bir grup hanım ve çocuklarına Ankara’yı tanıttı.  

Üstü açık tur otobüsleriyle gerçekleştirilen gezi programı; Dikmen Vadisi, Çankaya Hanımlar Lokali başta olmak üzere, Ankara Kalesi, Avizeciler Çarşısı gibi Büyükşehir Belediyesi’nin proje alanlarının yanı sıra Hacı Bayram Cami ile Başkentin tarihi ve turistik alanlarını kapsadı.  

Gördüklerinden ve geziden çok memnun kaldıklarını ifade eden Başkentli kadınlar , “Yapılanları biliyorduk ama hepsini hep bir arada gezmek, görmek ve bilgi almak bizim için oldukça faydalı oldu. Bu gezi programı için Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dediler.

ÇOK OKUNAN HABERLER