3.621

3.846

20
Şubat
Pazartesi

BU SiRK KAÇMAZ (Büyük Ankara Sirki 2011)24 Kasım 2011 15:30
Perşembe

bu_sirk_kacmaz_1.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Büyük Ankara Sirki”, gösterileriyle yine Başkentlileri büyüledi. Her gösterisinde 6 bin kişilik ASKİ Spor Salonu’nu hınca hınç dolduran Başkent-lilere, heyecan, adrenalin ve eğlence dolu saatler yaşatan dev Sirk, her yıl olduğu gibi bu yıl da nefesleri kesiyor.

 

Ocak ayına kadar pazartesi hariç hafta içi her gün okullara, hafta sonları da Başkentlilere ücretsiz olarak gösterilerini sürdürecek olan Sirk, ilk günden itibaren Başkent’in en çok ilgi gören etkinliği oluyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 13. kez Ankaralılara sahnesini açan ve Bayramın ikinci günü olan 7 Kasım Pazartesi gününden itibaren başladığı gösterileriyle Başkent’te çifte bayram coşkusu yaşatan Sirk, gösterilerine hız kesmeden devam ediyor.

Özellikle çocukların büyük bir özlemle her yıl beklediği, büyüklerin de yaş sınırı olmaksızın ilgisinin yoğun olduğu Büyük Ankara Sirki’nin, bu yılki göstericileri de inanılması güç performanslarla, izleyenleri adeta büyülüyor.

Lazer ışık gösterisi eşliğinde önce Başkentlileri selamlayan, ardından da ip atlayan, bisiklete binen, taklalar atan ve ilginç gösteriler sergileyen sevimli ayılarla eğlenen izleyenler, palyaçoların hediye dolu sevimli gösterileriyle de coşku dolu dakikalar yaşıyor.

Heyecan dolu gösterileri ile hava akrobasisinin de seyirciler tarafından soluk soluğa izlendiği sirkin en ilginç performanslarından biri de transformasyon gösterisi oluyor.

4 kişilik Jonglör grubunun hareketli ve eğlenceli gösterilerinden gözlerini alamayan binlerce Başkentli, Kafkas atları üzerinde yapılan çok zor hareketleri ve at üzerinde Türk Bayrağını taşıyan göstericiyi ayakta alkışlarken, özel salıncaklarda gerçekleştirilen jimnastik hareketlerini de heyecanlı gözlerle izliyorlar. Adeta nefesler tutularak hiçbir hareketi kaçırılmadan izlenen ip cambazlarının gösterisinin ardından Sirk’in assolisti sayılan final gösterisi ise kaplan, leopar ve panterlerden oluşan vahşi hayvanların inanılmaz performansları Başkentliler tarafından büyük bir merak ve ilgiyle takip ediliyor.

ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERLERİ…

bu_sirk_kacmaz_5.jpgBüyükşehir Belediyesi’nin her yıl Başkentlilerin hizmetine sunarak Ankara’da eğlence ve keyif tufanı estirdiği “Büyük Ankara Sirki”ne ulaşım da yine ücretsiz sağlanabiliyor. Ankaralıların, gösterilere sorunsuz ulaşabilmeleri için ücretsiz düzenlenen otobüs seferleri aynı şekilde hafta içi gösteriye katılan okullar için de geçerli oluyor. Okulundan otobüsle alınan      öğrenciler yine okullarına otobüslerle teslim ediliyor. Pazartesi günü hariç, hafta içi her gün saat 13.00’da okullara sunulacak gösterilerle Büyük Ankara Sirki, ocak ayına kadar tüm Başkentli çocukların gönüllerini fethedecek.

Büyük Ankara Sirki, hafta sonları Cumartesi-Pazar günleri tüm Ankaralılara ücretsiz gösterilerini 14.00 ile 18.00 saatlerinde gerçekleştiriliyor.  Gösteriyi izlemek isteyen başkentliler, saat 14.00 seansı için 13.00’da, 18.00 seansı için de 17.00’da 29 farklı noktadan Belediye otobüsleri ile ücretsiz olarak merkeze taşınıyor. Gösteri bitiminde ise vatandaşlar yine otobüslerin kalkış noktasına getiriliyor.

Hafta sonları saat 13.00 ve 17.00’da yapılacak otobüs seferlerinin

hareket noktaları

“Demetevler Metro

Hastane Durağı,

Demetevler Parkı önü (Hacegan), Etlik Hareket Noktası (Osmanlı İş

Merkezi), Keçiören

Aktepe Hareket Noktası,

Ufuktepe Hareket

Noktası, Keçiören

Gazino Durağı,

Hüseyingazi Kültür

Merkezi, Güneşevler

Hareket Noktası,

Pursaklar Belediye önü, Siteler İtfaiye önü,

Batıkent Vedat Dalokay Parkı önü, Şentepe

Yükseltepe Hareket Noktası, Ege Mahallesi Hareket Noktası, Mamak Mutlu Hareket Noktası, Kayaş Hareket Noktası, Saime Kadın Park Yanı, Kıbrıs Köyü Hareket Noktası, Ulus Eski

Meclis önü,

Seyranbağları Lisesi Yanı, Dikmen Keklik

Pınarı Hareket Noktası, Balgat Yüzüncü Yıl

Otobüs Durakları,

Kızılay Zafer Çarşısı Önü, Sincan Hareket Noktası, Sincan Fatih Tuğra Anıtı önü,

Etimesgut Atatürk

Çeşmesi önü,  Eryaman Hareket Noktası,

Gölbaşı Belediyesi önü, Örnek Hareket Noktası (Çinçin) ve Altınpark

Hareket Noktası."

ÇOK OKUNAN HABERLER